هدر اصلی
اخبار > دستان چدنی پنهان شده در زیر دستکش مخملین


|
مسئله "استکبار" و مبارزه با دشمن "مستکبر" بی شک یکی از مهمترین مسائل گفتمانی نظام جمهوری اسلامی در طول سال های پس از انقلاب بوده است. گفتمانی که برگرفته از آیات صریح قرآن کریم و روایات اهل بیت(علیهم السلام)است. مبارزه با دشمن مستکبر از زمان اولین مستکبر عالم(شیطان رجیم) شروع شده و در طول تاریخ مصادیق فراوانی به خود دیده است و همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ؛ مسئله "استکبار" و مبارزه با دشمن "مستکبر" بی شک یکی از مهمترین مسائل گفتمانی نظام جمهوری اسلامی در طول سال های پس از انقلاب بوده است. گفتمانی که برگرفته از آیات صریح قرآن کریم و روایات اهل بیت(علیهم السلام)است. مبارزه با دشمن مستکبر از زمان اولین مستکبر عالم(شیطان رجیم)  شروع شده و در طول تاریخ مصادیق فراوانی به خود دیده است و همچنان ادامه دارد.

مفهوم استکبار مقابله با آن را از سوی مسلمین و مؤمنین و نظام و انقلاب اسلامی اقتضا می کند، آن هم نه به صورت مصلحتی و موسمی و تاکتیکی، بلکه به صورت همیشگی. در هر زمانی و برای هر ملتی ممکن است این واژه معنای خاصی پیدا کند. برای ملت ما این واژه به معنای قدرت های مسلطی در جهان بوده است که در مسائل کشور و سرنوشت ملت ایران اسلامی حضوری ظالمانه و قدرت مندانه و قلدرانه را در پیش گرفتند که در رأس آنان آمریکا است که حضرت امام خمینی(ره) به آن لقب شیطان بزرگ را دادند.

مگر مبارزه با استکبار تعطیل پذیراست؟ این سؤالی است که باید از تمام اذهان پویا و فعال جامعه پرسید و از آنها خواست تا پاسخی برای آن بیان کنند. آنچه مسلم است مبارزه و ایستادگی در برابر ظلم و بی عدالتی در طول تاریخ بوده و همواره خواهد بود. حضور مردم در صحنه می تواند به همه مظلومان جهان درس ایستادگی و آزادگی دهد و  نور امید را در قلبهای آنان روشن نماید. "عامل اصلی پیروزی در صحنه بودن مردم است." و این پیامی است که از سوی ملت ما به گوش جهانیان می رسد.

امروز ما شاهد حضور ایادی استکبار در منطقه و جنایات و مظالم آن ها در میان کشورهای مظلوم و مسلمان هستیم، ملت های مظلومی که عزت و اقتدار و توان خود را در مواجهه با آنان ازدست داده اند و هر روز چندین نوبت مرگ را پیشِ رویِ خود به نظاره نشسته اند. جنایاتی که توسط گروهک های تروریستی و تکفیری مانند داعش و شجره خبیثه آل سعود انجام می گیرد ماحصل نیرنگ ها و خباثت های مستکبرین است که ننگ به نیرنگشان باد.

در عبور از این روزهای سخت و دشوار برای مسلمانان منطقه، به حمدالله ملت سرافراز ایران توانسته است صلابت خود را حفظ نموده و همه اقوام آن در صلح و امنیت و اتحاد تحت لوای اسلام و بیانات مدبّرانه امام خامنه ای (مد ظله العالی) به سوی افق های روشن گام بردارد.

"در واقع مرگ بر آمریکایی که مردم ما می گویند مثل همان أعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجِیم است که اول هر سوره قرآن قبل از بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم گفته می شود. إستعاذه به خدا از شیطان رجیم برای چیست؟ برای این است که انسان مؤمن یک لحظه حضور شیطان را فراموش نکند. یک لحظه از یاد نبرد که شیطان آماده ی حمله به او و انهدام حصار معنوی و ایمانی اوست. مرگ بر آمریکا هم برای این است که ملت فراموش نکند، سلطه گران جهانی منافع سرشاری که در این کشور داشته اند و دست آنها کوتاه شده را از یاد نبرده اند."

نمونه آن مسئله انرژی هسته ای است که سلطه گران تلاش کردند با نمایش خیمه شب بازی برجام و وعده های واهی و پوشالی حق مسلم ملت ایران را سلب و ساقط نمایند و نقش کدخدایی توهمیِ خود را به زور به مردم آزاده ایران تحمیل نمایند، اما غافل از این بودند که کِشتی ایران، ناخدایی به درایت نوح نبی دارد که بصیرت نافذ ایشان هر توطئه و حیله را در نطفه شناسایی و با امر حکیمانه خنثی می نماید. 

باید در نظر داشت "هربار این ملت عقب نشینی کند دشمن جلوتر می آید. یکی از شیوه های دشمن تهدید کردن است. ممکن است در یک مواردی تهدید خود را هم عملی کند. آن ملتی در این میدان کشمکش خواهد توانست عظمت، عزت، هویت و منافع خود را حفظ کند که عقب نشینی نکند و بایستد." به فرموده مقام معظم رهبری امروز جهادی با عنوان جهادکبیر به وجود آمده که به معنای تبعیت نکردن از دشمنان در میادین مختلف سیاست، اقتصاد، فرهنگ و هنر است. "دشمنان مستکبر می خواهند کاری کنند که نظام اسلامی از عناصری که در درون اوست و مایه اقتدار اوست تهی بشود. وقتی ضعیف شد، وقتی عناصر قدرت در او نبود، وقتی اقتدار نبود، دیگر از بین بردنش و کشاندنش به این سمت و به آن سمت کار مشکلی برای ابر قدرت ها نخواهد بود..."

به همین منظور ما هنرمندان بسیجی در وهله اول از جامعه هنری این مرز و بوم و پس از آن از آحاد مردم دعوت می نماییم در راهپیمایی روز 13 آبان حضور به هم رسانده، در کنار یکدیگر و دست در دست هم، همچون یاران با وفای مولایمان حسین(ع)، با مشت هایی گره کرده بردهان مستکبرین جهان بکوبیم و به منظور احقاق حقوق از دست رفته جمیع مسلمین فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را با انگیزه تر و با اقتدارتر از سنوات گذشته برآوریم.

 

وَ سَیَعلَمُ اَّلذِینَ ظَلَمُوا أیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ

 

سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه

 

 

 


نسخه چاپي ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبارپربیننده ترین اخبار