هدر اصلی
اخبار > به مناسبت عید سعید غدیر ؛ تعزیه «حضرت علی (ع) و فتاح» در تکیه اسک امل اجرا شد


|
گروه فرهنگی : از سوی کانون بسیج هنرمندان شهرستان آمل و با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان تعزیه «حضرت علی (ع) و فتاح» در تکیه اسک آمل به اجرا در آمد .


 از سوی کانون بسیج هنرمندان شهرستان آمل و با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان تعزیه «حضرت علی (ع) و فتاح» در تکیه اسک آمل به اجرا در آمد .
به گزارش سایت خبری تحلیلی سیمرغ، سیدعلی دریاباری مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان گفت: از سوی کانون بسیج هنرمندان شهرستان آمل و با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان و همایت هیات امنای تکیه اسک آمل  تعزیه «حضرت علی (ع) و فت ا«قنبر» به معین البکایی وسرپرستی گروه  محمد شفییان«رضا رضوانی»  15 شهریور ماه به  مناسبت سالروز فرا رسیدن  عید سعید غدیر خم در تکیه اسک آمل به اجرا در آمد .
وی افزود: این شبیه خوانی  به ماجرای حضرت علی (ع) به رویارویی با فتاح برادر زاده اشکبوس می پردازد که طی خواستگاری دختر عمویش ،اشکبوس عموی فتاح   شرط می گذارد که سر حضرت علی(ع) را برای او بیاورد تا دختر به او بدهد ، فتاح به رویا رویی با حضرت علی (ع) می شتابد و با حضرت روبرو می شود پس از رویا رویی فتاح شکست می خورد و حضرت علی (ع) به او امان می دهد فتاح با شهادتین  به دین  اسلام می گراید و حضرت نام او را قنبر م می گذارد....
دریاباری ادامه داد: دراین شبیه خوانی حاج سقا مصفا شبیه خوان برجسته استان مازندران در نقش  حضرت علی (ع) ، محسن جوادی در نقش فتاح ،مصطفی زارعی در نقش فضل، محمد شفعییان معروف به رضا رضوانی در نقش اشکبوس، محمد هدایتی و... به ایفای نقش پرداختند .
مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان آمل خاطرنشان کرد: مهیار صادقی به عنوان جامه دار ،جمال زارعی به عنوان  فیلمبردار و عکاس و  محمد سهروردی، مصطفی شفعییان، سعید شفیعیان و امیر مهدی سهروردی موسیقی این شبیه خوانی را بر عهده داشتند . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نسخه چاپي ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبارپربیننده ترین اخبار