هدر اصلی
اخبار > باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویبار


|
کارگردان باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویبار گفت: از سوی سپاه ناحیه شهرستان جویبار 16 شهریوره ماه 96 دومین باز سازی واقعه غدیر در منطقه انار مرز شهرستان جویبار روبروی دانشگاه ازاد اسلامی به اجرا در آمد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

 

کارگردان باز سازی  واقعه غدیر  در شهرستان جویبار  گفت: از سوی سپاه ناحیه شهرستان جویبار  16 شهریوره ماه 96 دومین  باز سازی واقعه غدیر در منطقه انار مرز شهرستان جویبار  روبروی دانشگاه ازاد اسلامی به اجرا در آمد.

به گزارش  سایت خبری تحلیلی سیمرغ، آرش رمضانی فوکلایی کارگردان باز سازی  واقعه غدیر  در شهرستان جویبار گفت:  با سازی واقعه روز غدیر از سوی سپاه ناحیه شهرستان جویبار پنج شنبه 16 شهریور ماه با  همکاری سازمان ها ، نهاد ها و ادرات این شهرستان در منطقه انارمرز این شهرستان با توجه به شباهت منطقه جغرافیایی آن با موقعیت جغرافیایی غدیر  با حضور بیش از 40 نفر از هنرمندان تئاتر  و تعزیه و بیش از 180 نفر از گردان های بیت المقدس و کوثر این شهرستان صورت پذیرفت.

وی افزود:  سرهنگ پاسدار نادعلی فرماندهی سپاه ناحیه جویبار ،  سرهنگ پاسدار فضلی جانشین فرماندهی و مسول هماهنگی سپاه ناحیه جویبار، احمدی مسول اردویی و سلیمانی پشیبانی سپاه ناحیه جویبار از مجریان طرح در این نمایش بودند.

رمضانی فوکلایی با ارایه  این مطلب که این باز سازی  واقعه غدیر سومین کار از گروه مجری است ادامه داد: اولین باسازی واقعه غدیر توسط گروه در سال2391 در بابل به سرانجام رسید، در سال94  نیز درشهرستان جویبار افتخار باز سازی واقعه غدیر را داشتیم و امسال نیزتوفیق پیدا کردیم که  برای دومین بار  به شکر الهی در روز پانزدهم شهریور ماه 96 سومین باز سازی واقعه غدیر با حضور هنرمندان تئاتر و شبیه خوانی در جویبار به ثمر بنشانیم. امید است که این شیوه نمایشی اثرات مطلوبی خود را برای بازخوانی پیام غدیر به عنوان بزرگترین حادثه تاریخ اسلام برای جوانان و نوجوانان به همراه داشته باشد.

کار گردان باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویباربا اشاره  به عوامل بازیگر و اجرایی در این باز سازی  خاطرنشان کرد:  علیرضا دشتی در نقش حضرت رسول ، محمدرضا مهدی زاده در نقش علی (ع)، عقیل پور نوروز در نقش ابوذر،عرفان پورنوروز در نقش بلال حبشی، محمدزمان مرتضی پور در نقش عمار، عسگری رییسی در نقش ابوسفیان، حمید گل محمدی  تواندشتی در نقش ابولهب ، محمد اسدی و حسین عرب لاریمی در نقش کاتب،  مهدی محمد علیزاده، حسین منتظری، غلامعلی ذوالفقاری، رضا پور اسماعیل، علی رمضانی،  سید مجیدکاشفی پور، علی عرب لاریمی در نقش اشقیا درکنار بیش از 180 نفر از بسیجیان گردان های قدس وکوثر به هنرنمایی پرداختند.

وی در پایان گفت: قبل از اجرای این باز سازی در منطقه انار مرز در  بعداز ظهر روز پانزدهم کاروان غدیر از میدان کشتی شهرجویبار تا میدان سپاه نیز عبور داده شد.

گفتنی است که آرش رمضانی فوکلایی از کارگردانان و تهیه کنندگان صدا و سیمای جمهوری اسلامی شبکه تبرستان است که سابقه ساخت سریال تلویزونی روزگار تلخ و شیرین ،برنامه های ظنز تلویزیونی روجین، قزلاق ،  برنامه های تلویزیونی، غریب آشنا،  در وادی عشق، معجزه فتح، در سوگ خورشید، در آغوش اسمان  و چندین برنامه های دیگر را  به سرانجام رسانده است  و  سابقه عضویت در انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان و چند دوره داوری  جشنواره بسیج را در کارنامه خود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


نسخه چاپي ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبارپربیننده ترین اخبار