هدر اصلی
اخبار > اجرای بازخوانی واقعه غدیر با عنوان "شمس تابان" در شاهرود


|
عباس اعتماد گفت: بازخوانی واقعه غدیر در شاهرود با عنوان "شمس تابان" اجرا می شود.

سیمرغ- مدیر ارتباطات سازمان بسیج هرمندان استان سمنان، با اشاره به بازخوانی واقعه غدیر در شاهرود اظهار کرد: این برنامه روز عید غدیر خم 18 شهریور ماه در جوار حرم شهدای گمنام در ارتفاعات شهر شاهرود برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این برنامه که با عنوان شمس تابان اجرا می شود از عصر جاهلیت تا بدترین جاهلان امروز را در بر می گیرد که به نمایش درآوردن جنایات داعش و صاحبانشان را به تصویر خواهد کشید.

نویسنده و کارگردان این اثر بیان کرد: نمایش تولد باشکوه حضرت علی(ع) از دل کعبه تا ظهور منجی در این اثر قریب بیش از سه ساعت را شامل می شود.

وی تصریح کرد: در این نمایش میدانی بیش از 300 نفر سیاهی لشکر حضور دارند که صحنه های مختلف را به تصویر می کشند و 15 روز این برنامه تمرین فشرده دارد.

اعتماد ادامه داد: در این برنامه از تعزیه خوانان و هنرمندان شهرستان شاهرود استفاده می شود.

وی با اشاره به اثرگذاری هنر نمایش در اذهان مردم گفت: هنر یک روز اثرگذار در عصر امروز است که باید از آن استفاده شود تا مفاهیم غنی اسلام و وقایع مهم آن را به نسل امروز منتقل کرد.

مسئول بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود تاکید کرد: در جنگ نرم امروز آنچه نیاز است استفاده از هنر برای تبیین و تعمیق بخشیدن به ارزش های والای انسانی و اسلامی است که انقلاب ما به خاطر آن بوجود آمد و باید از هنر برای گسترش آن در عصر جاهلیت مدرن استفاده کرد.در این برنامه که با عنوان شمس تابان اجرا می شود از عصر جاهلیت درعربستان تا بدترین جاهلان امروز را در بر می گیرد که به نمایش درآوردن جنایات داعش و صاحبانشان را به تصویر خواهد کشیدوعلاوه برنمایش واقعه غدیر ؛شهادت حضرت فاطمه وحضرت علی ع وفداکاری مدافعان حرم چگونگی شهادت شهید حججی نیز بصورت نمایش به اجرادرخواهد آمد

عباس اعتماد، نویسنده و کارگردان این اثر بیان کرد: نمایش تولد باشکوه حضرت علی(ع) از دل کعبه تا ظهور منجی در این اثر قریب بیش از دوساعت را شامل می شود.


نسخه چاپي ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبارپربیننده ترین اخبار